Fanny Čičiko
Fanny Čičiko [čínský chocholatý pes]

Fanny a agility


12.-18.8.2007 - Tábor v Kácově (MišMaš 2007)

Tábor pořádali Jakub a Beata Štýbrovi a agility s námi trénovali manželé Linkovi. Tábor byl super, jen pro mě byl problém, že vycvikové hodiny mimo agility nebyli pevně dané pro skupiny, takže každý mohl jít jak chtěl. Agility jsme trenovali jen 2x denně, což byl oproti předchozímu táboru obrovský rozdíl. T akže na tamtom táboře mi přišlo, že pořád něco děláme, tady se mi zase zdálo že toho děláme málo. Na druhou stranu, zde byli aktivity i bez psů. Hráli jsme třeba hru ultimete - to je hra jako fotbal nebo basket akorat se používá frisbee. Což se mi moc líbilo. Další aktivitou byla MišMašáda, skoro každý den byla nějaká disciplína ve dvojici. Discipliny byli všechny fajn, kromě jedné - překonávání parkuru agility lidmi. Prolézání tunelem by mě ani tolik nezaskočilo, jako špíše přebíhat kladinu, nezdá se mi to moc rozumné:-) Fotky z tábora jsou na www.moused.rajce.net

27.8.-5.8.2007 - Tábor ve Svojanově

Tábor bys úplně stejně skvělý, jako minulý rok. Až na to, že letos se tábor konal v krásném prostředí rekreačního areálu ve Svojanově. Spát se dalo,jak v chatkách a ve stanu, tak i na pokojích. Skvělý loňský program byl doplněn o coursing. Tábor mne fakt hodně nadchnul, přišlo mi, že pořád něco děláme(a taky že jsme dělaly) a přitom Fanny nebyla vůbec unavená. Celý týden běhala 3x denně agility, 1-2x denně poslušnost a několikrát týdně si střihla coursing. Čekala jsem kdy unavena padne a už nevyleze ze spacáku, ale její nadšení pro věc ji neopustilo. Dokonce po sobotních táborových závodech agility(1běh) si večer celý parkur hodněkrát zopakovala s kamarádkami, to víte za kus žvance se může přetrhnout:-) Fotky z tábora jsou na www.moused.rajce.net

14.7.2007 - 2x zkoušky v Kladně

Těšili jsme se zase na dobré jídlo, jaké bylo v Kladně v květnu, leč chyba. Žádný výběr se nekonal, takže jsem se spokolila s fazolema, které mám také ráda. První běh se nám nesmírně povedl, Fanny běžela dosud svou nejvyšší rychlostí 3,4 m/s :-)Zato shodila 2 tyčky, ale stále jsme byli 2. V druhém běhu už tak rychlá ani zdaleka nebyla, myslím, že jsme měli i něco málo trestných bodů za čas, a ještě seskočila z houpačky, překvapivě jsme byli 1. Celkově v součtu jsme byli taktéž 1. Co mě však sklamalo nejvíce byli ceny:-( Jednou za čas se nám povede něco vyhrát a dostaneme tašku od nutramu (tu kterou dává zdarma),kapsičku pro psa, mlsky pro psa a hračku pro psa. Alespoň díky za tu hračku. Na to, že startovné bylo 200Kč a vyhlašovaly se jen součty to byla pěkná slabota. Když si vzpomenu, jaké starosti jsem si dělala s cenami já, tak je to vcelku směšné.

30.6.2007 - Hurá na prázdniny (Louny)

Byli jsme tu na závodech už podruhé. A bylo to stejné fiasko jako poprvé. Skočky byli pořád dost vysoké, takže Fanny shazovala, ikdyž to obvykle nedělá. A navíc jsme se museli ve zkoušce i v agility disknout, abych ji pomohla na áčko. Pak jsme ho zkoušeli po závodech a s pořádným rozběhem a s chutí také mnic. No škoda, že mi to minule nedošlo,že to není psem, ale áčkem. Navíc bylo pokroucené od sluníčka. Takže do Loun už asi nepojedeme.

15.-17.6.2007 - Pohár plemen (Vídeň)

Organizátoři nezvládli nějakým způsobem organizaci, protože se závody odehrávaly jinde, než původně měly. Konaly se na cvičáku s prakticky žádným zázemím. Místo trávy a hlány, zde rostlo bodláči a svlačce (či co to bylo) v jakémsi prachu/písku. Absenci sprchy jsme vyřešili venkovní hadicí... ještěže bylo teplo. Celé tři dny bylo strašlivé vedro a takový vichr, že jsme si netroufli ani postavit altán (a ještěže jsme to nedělali, protože přes noc se všechny altány dokonale zničily). Fanny navzdory vedru běžela všechny běhy (2 v pátek a v neděli a 4 v sobotu) se zaujetím. Nejlépe se nám vedlo ve finále dvojic, kde běžela snad nejrychleji, co kdy běžela. Probojovali jsme se do finále jednotlivců, ikdyž na to stačilo "jen" zaběhnout agility a jumping jednotlivců, tzn. nedisknout se, byla sposta plemen, kterým se tam dostat nepovedlo:-) Ve finále po našem běhu stačilo shlédnout 3 bezchybné běhy a mohli jsme s klidným svědomím, že nejsme na bedně odjet už v 17 hodin domů:-) Přístí rok si tuto bezva akci určitě nenecháme ujít:-)

Jeden z našich běhů (60MB)
9.6.2007 - Závody v Roudnici

Počasí nám přálo, Fanny se moc běhat nechtělo, takže zase běžela svým líným tempem. Na poslední běh se nečekaně vzmátořila, nabrala síly a běžela krásně.

2.-3.6.2007 - Velká jarní cena Kyje

Závody byly hezké, jen kdyby se Fanny chtělo rychleji běhat. Druhý den běžela celkem rychle jumping, ale diskla se na něm, protože skočila skočku místo slalomu, byla to moje chyba, nečekala jsem to :-)) Zbytek neděle už nestál za řeč, protože se Fanče nějak nezdála rozhodčí.

19.-20.5.2007 - Závody v Kladně (Jahodový pohár)

Závody byly super, najedli jsme se, pobavili se, opálili se.... jenom ty běhy se nám nepovedly :-))) Většinu jsme doběhli bez chyb, zato s DIS za čas. Snad se nám příště bude dařit lépe.

13.5.2007 - Závody v Praze - Chuchli

Na závody jsme vyrazili vybaveni teplým oblečením, náhradním oblečením, deštníkem a pláštěnkami...za odměnu jsme si přivezli Fanny klíště a já pěkně přismahlou kůži. Jak jsem naznačila, bylo vedro, a to je ještě slabé slovo. Fanny se moc běhat nechtělo, přesto všechny běhy odběhla poslušně bez chyby, zato s DIS za čas. Na poslední běh se nečekaně vzmátořila, ale jak jsme dopadli jsme ani nečekali, neboť mě, jakožto řidičku, čekala ještě celá cesta domů:-( Až se mi podaří překreslit parkury, tak je sem dám ;-)

8.5.2007 - Závody v České Lípě

Střídavě nám na závodech pršelo, co pršelo, byl to vydatný liják. Přesto Fanny běhala s nadšením a jak jen mohla. V jumpingu jsme byli 8., ve zkoušce 5. a v openu asi 15. Neměli jsme moc rychlé časy, takže jsme chytli trestné bodíky za čas. Jinak byli závody celkem vydařené. Na konci závodů jsme ještě zkusili hru slalom - překonat skočku, slalom, tunel a celé zpátky co nejrychleji bez chyby. Bez chyby jsme to zvládli, ale bylo tam určitě spousta rychlejších pejsků, takže jsme ani nezůstávali na vyhlášení:-)

Všechny parkury - zip

1.4.2007 - Neoficiálky v Chlumci

Nestáli jsme sice "na bedně", ale běhy se nám povedli. A hlavně se nám podařilo zorganizovat fajn závody pro fajn závodníky. Díky, že jste přijeli a pomohli nám s pohodovou atmosférou! V září (8.9.2007) organizujeme oficiálky - propozice jsou na stránkách našeho cvičáku: zko157.cz

Jeden náš běh
25.3.2007 - Závody v Praze Kyjích

Poprvé jsme běželi v SA 2 na trávě. Fanynce se tam líbilo a tak běžela jako o život. Udělali jsme sice SA2 na V, ale byli jsme až 8. z 22 psů. Byl to snad náš nejpovedenější běh, a hlavně nejrychlejší. Ve zkouškovém jumpingu se nám už moc dobře nevedlo, neboť panička zkazila začátek, a pak jsme už byli obě rozhozené. Za fotky děkujeme Monice Bejčkové a Janě Křečkové:-)

Zkouška SA2
25.2.2007 - Neoficiální halové závody v Mělníku

Běželi jsme poprvé na umělém povrchu. V rovince jsme byli 4. , ve slalomu 2., a v žolíkovi 5. z 10 psů. V součtu za tyto 3 běhy jsme byli 3. Nakonec jsme běželi štafetu družstev ve složení Fanny, Alfy - Filip rodinná pouta (cinanek.unas.cz) a jorkšírka Meggy. Štafetu jsme museli běžet ještě jednou, protože poprvé Alfík přeskočil překážku s časomírou a organizátoři neměřili čas i na stopkách, a podruhé nám to pak už moc nevyšlo:-))
17.-18.2.2007 - Halové závody v Kladně

Poprvé jsme startovali v SA2. Fanny neběžela moc rychle a tak jsme byli rádi, když jsme se občas vešli do maximálního času:-))

Nákresy parkurů z obou dnů
6.-7.1.2007 - Halové závody v Lounech

V sobotu jsme splnili třetí zkoušku SA1 na výborně, dosáhli jsme na 5. místo ze 13 týmů a v neděli jsme splnili další zkoušku SA1 na výborně a dokonce jsme obsadili 1. místo z 9 týmů.
16.12.2006 - Neoficiální závody v Mariánských Lázních

Běželi jsme 3 běhy - jeden jumping a dva parkury agility (plus ještě hra, ale ta se nehodnotila). Jumping jsme měli s jednou chybou a skončili jsme na 2. místě z 5 psů. Oba parkury agility jsme měli bez chyby a skončili jsme jednou první a jednou druzí(vše z 5 psů).
29.10.2006 - Hloubětínský drak (Praha)

Bězeli se zkoušky a zkouškový jumping. My běželi obojí. Ve zkoušce (SA1) jsme skončili na 5.místě ze 14, s 5 - ti trestnými body. Tudíž má Fanny svojí druhou složenou žkoušku za sebou. V jumpingu jsme měli jedno odmítnutí, za které jsem si mohla sama a skončili jsme tudíž 4. ze 14.
20.-21.10.2006 - Grant prix Bohemia Alké (Praha)

V pátek se konaly zkoušky, na kterých jsme se diskli. V sobotu se dařilo lépe. Ve zkoušce jsme byli 8. z 12, s 11 trestnými body za čas. V jumpingu jsme byli 15. z 27 a v agility 21. z 26. Všechny parkury jsme měli bez chyby, jen Fannynka běžela pomaleji než normálně, protože se závodilo v hale.
14.10.2006 - Podzimní kvítek (Louny)

V jumpingu jsme skončili na 13. místě z 23, s jednou chybou. Ve zkoušce jsme byli 4. s 10 trestnými body za čas, tudíž máme zkoušku jen za VD. V agility jsme se diskvalifikovali, když Fanny vběhla do tunelu místo na houpačku.
28.9.2006 - Hloubětínský drak (Praha)

Bězely se zkoušky a IAL. My běželi obojí. Ve zkoušce (SA1) jsme skončili na 3.místě ze 17, bez trestných bodů.Tudíž má Fanny svojí prvni jedničkovou zkoušku za sebou. V IALu jsme pokazili slalom a tak jsme skončili na 8. místě z 12, s 5 trestnými body.
9.9.2006 - Závody v Chlumci

Závodili jsme poprvé v kategorii SA1. V agility jsme udělali 2 odmítnutí a byli jsme 18. z 28. Ve zkouškách jsem Fanču musela disknout, protože se jí nepodařilo vyběhnout na vrchol nakloněného áčka, a tak jsem jí musela pomoci. Jumping jsme zaběhli čistě a byli jsme 13. z 28. Celkově za agility+jumping jsme skončili na 12.místě.
Zúčastnili jsme se agility tábora v Lukové (29.7.-5.8.2006)


Tábor se mě i Fannynce moc líbil. Trénovali jsme agility, poslušnost i vystavování a dokonce jsme mohli zkusit stopovat a coursing. Coursing se Fannynce moc zalíbil a možná si ho bude moci někde zase zkusit. Na závěr tábora (v sobotu) se běžel táborový závod a Fannynka se umístila na 3. místě ze 6-ti psů v naší kategorii. Další den bylo dlouho plánované a očekávané Mistrovství čínských chocholatých psů a peruánských naháčů v agility. Na rozdíl ode dne předešlého se počasí nečekaně umoudřilo, během závodů svítilo sluníčko a pršet začalo až když se všichni začali rozjíždět domů. V tomto závodě se běželi dva parkury, jejichž výsledky se sčítaly. V naší kategorii nebyl výsledek ani po dvou parkurech rozhodnut, tak jsme museli bežet ještě třetí. Skončili jsme na 2. místě ze 4 psů. Pak se ještě běžela zvlášť bodovaná hra, kdo na parkuru nasbírá nejvíce bodů a v té jsme skončili na 3. místě asi z 15-ti psů. Tábor i celé závody se moc povedly, nestaly se žádné nehody ani neshody. Velký dík za to patří Stáně Jansové, že toto celé vymyslela, zorganizovala a zasponzorovala.

U nás na cvičáku v Chlumci u Ústí nad Labem

CZ EN
Design & graphics by Pavel Gloss

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!